“З бабулінага куфра”- такую цікавую назву мае выстава, якая ладзіцца Смаргонскім музеем на вул. Савецкай.

У Смаргонскім гісторыка-краязнаўчым музеі прайшла дыялогавая пляцоўка "Вызваленне Смаргоншчыны".

В Сморгонском историко-краеведческом музее прошла диалоговая площадка "Освобождение Сморгонщины".

УВАГА!!!
На працягу лета, кожны першы і трэці чацвер месяца Смаргонскі музей праводзіць на пешаходным бульвары нашага горада (вул. Савецкая) выязныя выставы з фондавых калекцый музея. Сёння, 4 ліпеня, у сувязі з неспрыяльнымі ўмовамі надвор'я запланаваная выстава з калекцыі "Дакументы" чакае сваіх наведвальнікаў у фае музея (вул. Кутузава, 23).

4 ліпеня ў Смаргонскім гісторыка-краязнаўчым музеі прайшла дыялогавая пляцоўка "Вызваленне Смаргоншчыны".

3 ліпеня - Дзень Незалежнасці Рэспублікі Беларусь!
У гарадскім парку выязной выставай "Героі сярод нас" адзначыў сённяшняе свята Смаргонскі гісторыка-краязнаўчы музей.

7-8 чэрвеня Смаргонскі гісторыка-краязнаўчы музей прыняў удзел у XIV Рэспубліканскім фестывалі нацыянальных культур у г. Гродна.

«С мира по банкноте» - так называется выставка Сморгонского музея,  представленная 6 июня на пешеходном бульваре для горожан, ознакомление с которой проходило при поддержке народного струнного ансамбля «Контрасты» преподавателей Сморгонской детской школы искусств.